Mikołajki

Najbardziej kojarzącym  miastem na Mazurach są Mikołajki położone między jeziorami Tałty i Mikołajskim, na trasie szlaku wodnego łączącego północne i południowe Mazury. W Mikołajkach właśnie znajduje się słynna „Wioska Żeglarska”
 Mikołajki noclegi to  turystyczne miasteczko w powiecie mrągowskim usytuowane nad Jeziorem Mikołajskim.  Mikołajki tanie noclegi to rozwinięta baza noclegowa
W pobliżu miasta Mikołajki położone jest Jezioro Łuknajno, które stanowi rezerwat biosfery UNESCO. . Niedaleko jest również do Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w którym odwiedzić można Puszczę Piską, świetną na spacery i wycieczki.
W Mikołajkach znaleźc można również kilka zabytków, w tym zbudowany w 1840 roku klasycystyczny kościół, neogotycki kościół z 1910 roku, cmentarz żydowski znajdujący się pod patronatem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, a także liczne domy oraz zabudowa miejska Mikołajek z XIX wieku. 
Mikołajki domki letniskowe i okolice oferują wszystkim przybywającym liczne atrakcje. Cudowne, malownicze widoki i czyste powietrze, do tego wspaniale zorganizowany wypoczynek na wodzie to wszystko. Liczne trasy piesze, rowerowe oraz umożliwiające uprawianie turystyki konnej. Mikołajki tanie noclegi zapewniają doskonały wypoczynek i relaks dla nawet najbardziej wymagającego turysty.
Mikołajki noclegi nad jeziorem śniardwy przyciągają do siebie przede wszystkim amatorów żeglarstwa i sportów wodnych.W obrębie kilku kilometrów od miasta znajduje się szereg miejsc unikalnych pod względem flory i fauny, . Mikołajki sąsiadują z terenami Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Powierzchnia Parku wynosi 55.000 ha,. Z tego lasy zajmują ponad 29.000 ha, a rzeki i jeziora ok. 17.000 ha. Mazurski Park Krajobrazowy położony na styku dwóch odmiennych form geomorfologicznych.
Mikołajki noclegi nad jeziorem śniardwy, mikołajki noclegi centrum, Mikołajki domki letniskowe, Mikołajki agroturystyka

Możliwość komentowania jest wyłączona.