Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska jest to wieś podhalańska w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim. Jest to bardzo dobrę miejsce wypadowe na górskie wycieczki i zimą na stoki narciarskie. Jedną z atrakcji którą warto zobaczyć jest Orla Perć nie znajduje się może na administracyjnie na terenie samej Bukowiny Tatrzańskiej, co jednak nie zmienia faktu, że jest to jedna z jej największych atrakcji, ponieważ właśnie tutaj zatrzymuje się większość osób, która później udaje się na walkę ze szlakiem. Jest to jednak jeden z najtrudniejszych szlaków w całych Karpatach, więc polecam go jednak osobą, które mają już kilka szlaków za sobą.

Bukowina Tatrzańska pensjonaty położone  w samym środku pomiędzy największymi kurortami TERMY Spa Bukowina i TERMY Spa Białka oraz atrakcjami, jakie ma do zaoferowania ten region na Podhalu.  Piękny widok na Tatry rozpościerający się z okien. Bukowina Tatrzańska tanie noclegi oferuje wypoczynek w miłej atmosferze, z dala od miejskiego zgiełku. Blisko stacje narciarskie,  termy spa,  spokoju cieszyć się sobą i naturą i odpocząć.

Dorosłemu mężczyźnie w dobrej kondycji fizycznej pokonanie całej trasy zajmuje od sześciu do ośmiu godzin i na taki wysiłek należy być przygotowanym. Jeśli kogoś góry pokonają, nie powinno to być powodem do wstydu, ponieważ szlak jest naprawdę trudny. Z Orlej Perci jest pięć dużych zejść do dolin znajdujących się w jej bezpośrednim sąsiedztwie i jeśli ktoś czuje że słabnie, powinien z nich skorzystać. Jeśli jednak nie jesteśmy aż tak wprawieni to nie ma czym się przejmować warto się wybrać na przykład na bardzo popularne Morskie Oko. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Tatr, jest często powodem dla której turyści przybywają tak chętnie do Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego.Odcinek ten warto pokonać pieszo, jednak leniwi wybierają dorożki. „Luksus” nie jest tani, ale można się z góralami potargować. Warto zwrócić uwagę także na dorożki, czy nie są przeciążone. Nad samym jeziorem działa schronisko Morskie Oko, w którym można się posilić, napić a nawet przenocować.

Bukowina Tatrzańska noclegi z wyżywieniem jest świetną bazą wypadową na tatrzańskie szlaki turystyczne. Można wypocząć  w miłej atmosferze podziwiając widoki z okna widząc panoramę gór polskich i słowackich. Wyżywienie domowej kuchni (śniadanie+obiadokolacja). Możliwość zorganizowania wycieczek typu: – Morskie Oko (Czarny Staw, Rysy), spływ Przełomem Dunajca, Słowacja. W pobliżu znajduje się kompleks narciarski „Rusin-ski” oraz 20 innych wyciągów narciarskich. W Bukowinie są także baseny termalne „Terma Bukowina”.

Zaraz na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego znajduje się kompleks złożony z basenów oraz czterogwiazdkowego hotelu. Są to Termy Bukovina. Baseny będące częścią kompleksu basenów, znajdują się na powietrzu i pod dachem. Woda w nich osiąga temperatury nawet 38 stopni, chociaż zazwyczaj wynosi niewiele powyżej 30. Warto podkreślić, że jest to woda źródlana o znakomitych właściwościach leczniczych.

Bukowina Tatrzańska ośrodki wypoczynkowe  to bez wątpienia jedno z piękniejszych miejsc na Skalnym Podhalu oferujące noclegi w pensjonatach, willach, ośrodkach, pokojach gościnnych, kwaterach, agroturystykach. Niepowtarzalne widoki, znakomite tereny narciarskie, krystaliczne powietrze, leczniczy klimat,  urocze miejsca spacerowe, prawdziwie górskie trasy rowerowe, autentyczny folklor oraz wyśmienite regionalne potrawy w miejscowych karczmach.
Długo trzymająca się zima sprawia, że w Bukowinie jest istny raj dla narciarzy.


Możliwość komentowania jest wyłączona.