Darłowo

Darłowo jest miastem leżącym w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, nad Morzem Bałtyckim, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Miasto o ponad 700-letniej tradycji może pochwalić się nie tylko średniowiecznym rodowodem ale również zaszczytnym mianem miasta królewskiego.

Darłowo noclegi to miejscowość o wysokich walorach turystycznych. Usytuowanie na wzniesieniu sprawia, że podczas pobytu można podziwiać malownicze widoki na morze, jezioro, port w Darłówku i Darłowo. Rozsiane po okolicy olbrzymie wiatraki, doskonale wpisują się w ekologiczny nadmorski krajobraz .

Noclegi w Darłowie stanowią  idealną bazę wypadową zarówno dla poszukujących ciszy i spokoju, jak też dla amatorów aktywnego spędzenia wolnego czasu. Znajduje sie tu wiele ścieżek i tras rowerowych, bliskość jeziora wykorzystywanego jako łowisko i za stosunkowo dogodny dojazd do niezatłoczonej plaży.

Przez Darłowo przebiegają cztery szlaki turystyczne:

Szlak Wiatraków (zielony) 13 km. długości. Rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskich, przez Cisowo, wzdłuż brzegu jeziora Kopań. Kończy się w miejscowości Wicie, łącząc się z czerwonym Szlakiem Nadmorskim.

Koszaliński Szlak Nadmorski (czerwony) 102 km. długości. Biegnie wzdłuż Bałtyku przez nadmorskie kąpieliska od Dźwirzyna do Wicia.

Szlak Zabytków Średniowiecza (czarny) 104 km. długości. Polecany dla turystów zmotoryzowanych i rowerzystów. Przebiega przez: Darłowo, Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki.

Szlak Rezerwatów (niebieski) 71,5 km. długości. Rozpoczyna się w Darłówku kończy w Polanowie.

Darłowo noclegi z widokiem na morze z noclegów w pensjonatach, pokojach, domków, tanich noclegów roztacza się miły dla oka sielski widok na morze. Spokojna okolica sprzyja wyciszeniu, relaksowi i kontemplacji.

W centrum miasta na Placu Kościuszki usytułowany jest Pomnik Rybaka, w tle którego turyści chętnie wykonują sobie pamiątkową fotografię z wakacji. Darłowo uznane jest za wędkarską, morską stolicę Polski, ze względu na pobliskie łowiska bogate w ryby, zwłaszcza uznawanego za króla Bałtyku – dorsza. Spacerując po Darłowie warto zatrzymać się przy wielu ciekawych zabytkach, wśród których uwadze polecamy: Kościół Mariacki z 60- metrową wieżą, gdzie znajduje się Mauzoleum Pomorskie. Wędkarzy spotkamy również wzdłuż bulwaru portowego nad rzeką Wieprzą, przepływającą przez Darłowo i Darłówko w tzw. główkach falochronowych, jak również na samej plaży, uprawiających tzw. Surfcasting, czyli połowy z brzegu.

Noclegi Darłowo położone w małej miejscowości blisko od morza. Noclegi przeznaczone dla turystów którzy chcą uciec od hałasu i zabiegania w codziennym życiu. Dla wszystkich którzy szukają zacisza i odpoczynku w otoczeniu zieleni i swoich najbliższych, to jest to miejsce idealne do realizacji tych celów

noclegi w Darłowie, Darłowo noclegi z widokiem na morze

Możliwość komentowania jest wyłączona.