Filharmonia w Szczecinie z kolejnymi nagrodami!

olecko

muszyna

olsztyn

olsztynek

murzasichle

Gmach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, w plebiscycie Polska Architektura XXL, uznano za najlepszy budynek użyteczności publicznej, natomiast w plebiscycie MocArty otrzymał tytuł „Rzecz z Klasą 2014”. Szczecińska Filharmonia kontynuuje dobra passę zdobywając kolejne nagrody i nominacje w prestiżowych plebiscytach.
Zgłoszenia do tegorocznej odsłony plebiscytu trwały od początku 2014 roku, natomiast samo głosowanie trwało od 5 lutego do 5 marca 2015. Swoje głosy w konkursie oddaje jury oraz internauci. Zdaniem jurorów gmach Filharmonii uznany został za najlepszy obiekt użyteczności publicznej. Organizatorem plebiscytu jest Grupa Sztuka Architektury.

Wczorajszego wieczoru w Warszawie odbyła się gala rozdania nagród MocArty przyznawanych przez RMF Classic. Podczas głosowania słuchacze stacji wybierali swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą. Filharmonia im Mieczysława Karłowicza w Szczecinie otrzymała tytuł właśnie w ostatniej kategorii.
– Wyglądem przypomina lodowy pałac lub wierzchołek góry lodowej. Fachowcy podkreślają, że to pierwszy tak spójny projekt w Polsce – czytamy na stronie plebiscytu.

Warto przypomnieć również, że pod koniec ubiegłego roku gmach Filharmonii otrzymał również pierwszą nagrodę w konkursie architektonicznym Eurobuild Awards 2014 w kategorii Architectural Design of the Year. Wyboru najlepszego projektu architektonicznego w Polsce dokonało ponad 750 osób związanych z rynkiem nieruchomości. Szczecińska Filharmonia pokonała 19 innych obiektów z całego kraju.
Co równie istotne Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza ma szanse na kolejne prestiżowe nagrody. Bez wątpienia z największą nadzieją czekamy na wyniki plebiscytu Europejskiej Nagrody Architektonicznej im. Miesa ven der Rohe. Gmach znalazł się w ścisłym finale konkursu uznawanego za „architektoniczne Oscary”. Do ścisłego finału dostało się jedynie 5 obiektów europejskich. Budynek z Polski walczy o tytuł najlepszego obiektu Europy z czterema pozostałymi finalistami: Muzeum Sztuki z Ravensburga, Niemcy; Duńskie Muzeum Morskie w Helsingor, Dania; Winnica Antinori w San Casciano Val di Pesa, Włochy; Saw Swee Hock Student Centre LSE w Londynie, Wielka Brytania. Nagroda przyznawana jest co dwa lata przez Komisje Europejską i Fundację Miesa van der Rohe z Barcelony. Zwycięzcę poznamy 8 maja. Do tego czasy jury konkursu odwiedzi wszystkie miejsca.
Kolejną z nominacji dla gmachu Filharmonii jest ta, ogłoszona w konkursie Życie w Architekturze. Szczeciński budynek ma szansę zdobyć pierwsza nagrodę w kategorii najlepszy budynek użyteczności publicznej. W najbliższych dniach jury konkursu będzie odbywać szczegółowe rozmowy z przedstawicielami nominowanych obiektów. Wyniki konkursu poznamy już wkrótce.
Szczecińska Filharmonia walczy również o tytuł najlepszej polskiej inwestycji komunalnej. Tym razem jednak to internauci mogą głosować na najlepszy ich zdaniem projekt. Głosowanie trwa do 6 kwietnia. Inwestycja, która zbierze najwięcej głosów, otrzyma specjalną nagrodę od czytelników. Organizatorem konkursu jest Portal Samorządowy. Statuetki Top Inwestycji Komunalnych zostaną wręczone podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 20-22 kwietnia 2015 roku w Katowicach. Zachęcamy do głosowania!
Prestiżowe nagrody i nominacje w równie prestiżowych plebiscytach dla Gmachu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza podkreślają, jak niezwykły jest to obiekt. To budynek, którym zachwyca się cała Europa, i który już stał się architektoniczną ikona naszego miasta.

Tanie noclegi, Noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.