Gdynia

Gdynia to nowoczesna miejscowość nadbałtycka leżącą nad Zatoką Gdańską. Wraz z Sopotem i Gdańskiem tworzy Trójmiasto. Port Gdynia stanowi ważny ośrodek przemysłowy i handlowy, a przy tym znany nadmorski kurort, przyciągający turystów z całego świata. Największa w Polsce marina ze wspaniałymi jachtami – jeden z najpiękniejszych zakątków Gdyni oraz zabytkowe żaglowce uchodzące za najpiękniejsze w świecie – Dar Pomorza będący Muzeum i pływający nadal po morzach świata Dar Młodzieży.

Noclegi w Gdyni położone w Centrum blisko od Bulwaru Nadmorskiego, 300  od plaży miejskiej i Skweru Kościuszki. Usytuowanie lokalów stwarza dogodne warunki do letniego wypoczynku zarówno dla tych, którzy szukają spokoju i ciszy, jak i tych, którzy preferują aktywny wypoczynek.

Ciekawą atrakcją w Gdyni jest Oceanarium – kolorowa atrakcja bardzo fajna nie tylko dla dzieci, z mnóstwem ryb i innych żyjątek zamieszkujących morskie głębie. Koniecznie też trzeba odwiedzić pobliskie molo i zobaczyć pomnik Maszty. Podobnie, jak na całym wybrzeżu polskim, można tu zjeść przepyszną rybkę smażoną bądź wędzoną. Wieczorami Gdynia noclegi oferuje bogaty wachlarz rozrywek, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Do większych imprez kulturalnych, które odbywają się co roku, należy zaliczyć CudaWianki – cykl wydarzeń, tj. koncerty, parady i happeningi, które inaugurują sezon letni w Gdyni. Na Molu Południowym znajduje się także Akwarium Gdyńskie, a do Helu, Gdańska, Sopotu i Kaliningradu pływają z niego statki białej floty.,  cumują tam jednostki muzealne – niszczyciel „ORP Błyskawica” oraz żaglowiec „Dar Pomorza” W północnej części miasta – w dzielnicy Babie Doły, znajdują się ruiny niemieckiej torpedowni (druga torpedownia na Oksywiu należy do Marynarki Wojennej). W Gdyni nad morzem wyznaczono 4 strzeżone letnie kąpieliska. Gdynia jako miasto powstałe dopiero w okresie międzywojennym jest pozbawiona stylów architektonicznych cechujących starsze miasta.

Noclegi Gdynia w komfortowych apartamentach, pokojach gościnnych, kwaterach położonych nad samym brzegiem morza w najbardziej prestiżowej miejscowości polskiego wybrzeża – Gdyni Orłowie. gdynia noclegi nad jeziorem w ustronnej i malowniczej części Gdyni – Orłowie, na granicy Gdyni i Sopotu.
Noclegi usytuowane  tuż przy samym zejściu na piękną, piaszczystą plażę, nieopodal sceny letniej teatralnej i orłowskiego mola.

Zbudowana w stylu modernizmu była nazywana białym miastem. W czasie działań wojennych zabudowa nie uległa poważniejszym zniszczeniom, dzięki czemu zachowało się historyczne Śródmieście. W latach 70. i 80. XX w. zaczęły się pojawiać budynki z wielkiej płyty. Na obszarze Gdyni znajduje się również kilka wieżowców, m.in. zespół Sea Towers. Gdynię po prostu trzeba zobaczyć, zakochać się w niej a potem tylko tu wracać…

 

Gdynia tanie noclegi bliskość morza oraz bogata oferta turystyczna Gdyni i Kaszub gwarantują udany i niezapomniany wypoczynek.

Gdynia noclegi tanio

Możliwość komentowania jest wyłączona.