Grzybowo

Grzybowo to wieś letniskowa w północno-zachodniej Polsce, która położona jest w woj. Zachodniopomorskim. W Grzybowie mamy letnie kąpielisko morskie, które obejmuje 710m linii brzegowej i 4 odcinki plaży strzeżonej po 100m każdy. Grzybowo to wieś położona nad morzem, około 300 m od jego brzegu. Miejscowość położona w depresji grzybowskiej. Morze Bałtyckie w jego okolicach tworzy akwen zwany Zatoką Grzybowską: ma ona około 7 km długości, a głębokość wcięcia w ląd wynosi 800m. Ta nieregularność linii brzegowej sprawia, że woda jest tu cieplejsza niż w Kołobrzegu.

Małe fale sprawiają, że morze tutaj jest spokojniejsze i cieplejsze.. Miejscowość otaczają lasy pełne grzybów. W Grzybowie znajduje się wiele atrakcji. Grzybowo posiada bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki zarówno pieszej, rowerowej jak i konnej. Znajdują się tu bowiem stadniny koni.

Grzybowo leży w Strefie Chronionego Krajobrazu, obowiązują tu zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej.
W Grzybowie warto jest zobaczyć plaże oraz zatokę Grzybowską, ale dla miłośników jazdy na rowerze mamy mnóstwo ścieżek rowerowych. Znajdują się również pola kempingowe, pensjonaty oraz nowoczesne wille. Mamy również pierogarnie, kawiarnie oraz bistra rodzinne. Z Grzybowa do Kołobrzegu mamy ok.20km i nie koniecznie trzeba mieć auto aby się tam dostać. Do miasta Kołobrzeg można jechać komunikacją miejską, express bus oraz PKS. Grzybowo noclegi jest bardzo popularne wśród turystów ponieważ posiada bogatą bazę noclegową. Jest to jedno z wielu miejsc, które najczęściej wybierają turyści. Świetne miejsce dla większych czy mniejszych rodzin, aby odpocząć od codzienności i móc się wyciszyć.

Plaża w Grzybowie obfituje w najróżniejsze skarby – bursztyny. Najłatwiej je znaleźć wśród wodorostów, glonów i skorupek małży wyrzuconych przez wodę. Ułatwieniem powinny okazać się mewy szukające w tych miejscach pokarmu. Prawdziwa zdobycz dla zbieraczy to inkluzje czyli zatopione w żywicznej masie owady lub fragmenty roślin i nasion. Pochodzenie bursztynu nie zostało do dziś ostatecznie wyjaśnione. W świetle ostatnich badań naukowych bursztyn nie powstał w Bałtyku i prawdopodobnie nawet nie z żywicy drzew iglastych. Istnieje przypuszczenie, że bursztyn powstał w środku lądu, a następnie dzięki ruchom kolejnych lodowców dostał się do Bałtyku. Bursztyn w dawnej Polsce nazywany był jantarem.


Możliwość komentowania jest wyłączona.