JAWORZYNA KRYNICKA

JAWORZYNA KRYNICKA
Adres:
ul. Czarny Potok 75
33-380 Krynica
www.jaworzynakrynicka.pl

Najdłuższa w Polsce Kolej Gondolowa w Krynicy Zdrój , posiadająca 7 tras zjazdowych  o różnym stopniu trudności i nachylenia, o przepustowości  ok. 7500 osób na godzinę. Wszystkie trasy ratrakowane, i sztucznie naśnieżane. W pobliżu tras narciarskich bogata oferta gastronomiczna (restauracje, knajpy, bary). Dolne stacje otoczone parkingiem dla kilku tysięcy samochodów, na których znajdują się liczne wypożyczalnie i  szkoły narciarskie.Trasa  nr 1: najdłuższa trasa w pełni oświetlona, ratrakowana i naśnieżana. Biegnie od górnej części stacji Jaworzyny Krynickiej do stacji dolnej przy budynku głównym. W połowie trasy czeka  restauracja z tarasem widokowym. Możliwość bezpośredniego dojazdu do tras nr. 2, 2a, 4, 5.
Trasa ner 2: zlokalizowana jest w części południowo-wschodniej i przeznaczona dla osób o umiejętnościach średniozaawansowanych. W części górnej 3 obiekty  gastronomiczne, a dla najmłodszych mały wyciąg dla początkujących.

 

Trasa nr 2a: jest przedłużeniem trasy 2 i biegnie do polany Izwór. Trasa posiada oddzielny dojazd wraz z parkingiem, w części dolnej znajduje się wyciąg dla najmłodszych o długości 90m, a dla miłośników dobrego smaku Karczma „U Golca”. W sezonie 2008 wszystkich narciarzy przywitała nowa kolej krzesełkowa z czteroosobową kanapą.

 

Trasa nr 3: znajduje się w górnej partii trasy 1 i jest najbardziej lubianą trasą przez narciarzy, ze względu na stopień nachylenia i czas zalegania pokrywy śnieżnej. Istnieje możliwość bezpośredniego dojazdu do tras nr. 2a, 4, 5. W części górnej obiekt gastronomiczny wraz z tarasem widokowym.

 

Trasa nr 4: jest trasą rodzinną z dwoma wyciągami orczykowymi po jednej i drugiej stronie stoku. Trasa zaczyna się w połowie trasy nr. 1 a kończy przy dolnej stacji trasy 2a. Posiada oddzielny dojazd wraz z parkingiem i karczmą. Bardzo często odbywają się na niej zawody i testy narciarskie.

 

Trasa nr 5: to zdecydowanie najtrudniejsza trasa posiadająca homologację FIS w kolorze czarnym. Rozpoczyna się w połowie trasy nr. 1 i przeznaczona jest dla osób  o umiejętnościach zaawansowanych. Przysłowiowa „Piątka” to miejsce rozgrywek zawodów narciarskich rangi Mistrzostw Polski i innych ważnych imprez sportowych. Dla zainteresowanych ważna informacja, brak bezpośredniego dojazdu do dolnej stacji samochodem.

 

Trasa nr 7a:  zaprojektowana dla osób początkujących. Dojazd do trasy od strony górnej stacji Kolei Gondolowej. Miejsce pracy wielu szkół narciarskich i szkoleń instruktorskich. Ze względu na lokalizację bardzo długi czas zalegania pokrywy śnieżnej.

 

Noclegi Krynica, Krynica pensjonaty, Hotele Krynica, Krynica zdrój kwatery

Możliwość komentowania jest wyłączona.