KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM

Krościenko nad Dunajcem położone w powiecie nowotarskim. Ta malowniczo położona miejscowość, przecięta wstęgą Dunajca, otoczona unikalną przyrodą Pienin, stanowi doskonałą bazę dla turystyki górskiej, pieszej, rowerowej, kajakowej, uprawiania wędkarstwa itd. W Krościenku kończy się spływ łodziami flisackimi przez Przełom Dunajca, który pozwala przeżyć niezapomnianą podróż przez ten unikatowy zakątek Pienin. W Krościenku powstał nowy wyciąg narciarski. Na terenie wyciągu znajduje się Restauracja, Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz Szkoła Narciarska.

Osoba udostępniająca obiekty w bliskim sąsiedztwie pięknych gór .

Położenie bardzo spokojne pozwalające na pełny relaks . Lokalizacja w Pieninach pozwala cieszyć się pobytem zarówno zimowym – wiele miejsc do jazdy na nartach i nie tylko oraz letnim , wycieczki po górach , spływ Dunajcem oraz wiele innych atrakcji w bliższej i dalszej okolicy .

Noclegi Krościenko nad Dunajcem oferuje zakwaterowanie w pobliżu spływu przełomem Dunajca oraz wielu szlaków turystycznych prowadzących m.in. na Trzy Korony, Sokolicę i Czerwony Klasztor. Krościenko noclegi w pensjonatach, willach, apartamentach, willach, pokojach goscinnych, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, domkach znajdujących się w cichym i spokojnym miejscu. Do centrum Krościenka jest bradzo blisko.

Szlaki turystyczne z Krościenka prowadzą m.in. na Trzy Korony, Sokolicę, Prehybę, Marszałek, Lubań czy Turbacz.

Do dyspozycji Gości: 
– wiele miejsc noclegowych
– mini aneks kuchenny z lodówka, czajnikiem bezprzewodowym, kompletem talerzy i szklanek
– dostęp do internetu Wi-Fi. 
Z okien pokoi rozciągają się piękne widoki na góry, Dunajec oraz całe Krościenko. Dookoła znajduje się dużo zieleni, gdzie można się rozłożyć z kocykiem czy zapalić grilla w altanie.

Miłośnicy wędrówek znajdą tu liczne górskie trasy prowadzące na pobliskie szczyty . Dla wędkarzy świetne miejsce do połowu ryb w rzece Dunajec . Ze względu na lokalizację zarówno latem jak i zimą znajdą Państwo wiele interesujących miejsc i atrakcji .

Atrakcje w Pieninach:
– Spływ tratwami po Dunajcu 15 km
– Rafting po Dunajcu
– Park linowy w Krościenku
– Przejażdżki konne
– Muzyczna Owczarnia
– Szczyty Pienin: Sokolica 1 h, Trzy Korony 2 h, Góra Zamkowa 1,5 h, Czertezik 1h,
– Ścieżka pieszo – rowerowa wzdłuż Dunajca z możliwością przeprawy przez Dunajec do Szczawnicy lub na Słowację w kierunku Czerwonego Klasztoru
– Gorce i Beskid Sądecki,
– Wąwóz Homole – 9 km,
– Rezerwat Biała Woda – 11 km,
– Zabytkowy kościół w Grywałdzie – 6 km, cerkwie w Szlachtowej – 8 km i w Jaworkach -12 km, Czerwony Klasztor na Słowacji – 12 km, drewniany z XV w. w Dębnie – 17 km.
– Jezioro Czorsztyńskie – 12 km,
– Zamki: w Niedzicy – 15 km, w Czorsztynie – 12 km,
– kolejka krzesełkowa na Palenicę – 5 km, kolejka krzesełkowa Homle
– kolejka krzesełkowa na górę Wdżar w Kluszkowcach

Zapraszam serdecznie na wypoczynek w komfortowych domkach, pensjonatach, willach, apartamentach, ośrodkach całorocznym Pieniny, który znajduje się blisko od centrum Krościenka nad Dunajcem i od Szczawnicy. Obiekty noclegowe posiadają sypialnie z łazienką oraz salon z aneksem kuchennym, taras i plac zabaw dla dzieci. Lokalizacja to bardzo dobre miejsce wypadowe w najciekawsze miejsca Pienin , Gorców oraz Beskidu sądeckiego .

Kroscienko nad dunajcem noclegi centrum, pensjonaty Krościenko

Możliwość komentowania jest wyłączona.