Łeba

Jedną z najpopularniejszych miejscowości na wybrzeżu jest Łeba. Jej wyjątkowe położenie przyciąga wielu turystów, bowiem aż z trzech stron otoczona jest wodą, od północy z morzem Bałtyckim, od zachodu z jeziorem Łebsko a od wschodu z jeziorem Sarbsko. Znajdujące się tu wydmy ruchome wchodzą w obszar Słowińskiego Parku Narodowego, który został uznany przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery. Miasto Łeba to również bogata oferta turystyczna obfitująca w liczne atrakcje turystyczne, do głównych zaliczany jest największy w Polsce park dinozaurów – Łeba Park, a także stadnina koni, park linowy oraz wystawa motyli. Zróżnicowana baza noclegowa to m.in. hotele, pensjonaty, domy wczasowe, campingi, pokoje gościnne oraz Łeba domki letniskowe. W sezonie letnim są tu tłumy ludzi, zatłoczone plaże, a jednak turystów z roku na rok coraz bardziej przybywa.

Każdy turysta coś dla siebie znajdzie. Dla zwiedzających o mocnych nerwach, można polecić skok na bungee, lot latawcem ( można podziwiać piękne widoki z lotu ptaka). Rejsy wycieczkowe specjalnymi statkami( można podziwiać morskie fale ,a miłośników wędkowania również można spotkać. Turyści dość często polecają wystawę motyli. Można zobaczyć najcenniejsze i najciekawsze gatunki motyli i owadów z całego świata. Wystawa znajduje się w centrum miasta przy Skwerku Rybaka.

Główną atrakcją, która najmłodszych uczy orientacji w terenie jest Labirynt 3D. Na powierzchni 5000 m2 znajduje się największy w Polsce naturalny, trwały labirynt z platformami widokowymi i 5 bazami do zdobycia po drodze do wyjścia. Noclegi Łeba jest miastem, który warto polecić ze względu na czystość plaż, wód, piękne widoki oraz ruchome wydmy. Będąc na miejscu koniecznie trzeba obejrzeć Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce. Muzeum mieści się na dawnym poligonie rakietowym, który swoje powstanie datuje na rok 1940. Pierwsza wzmianka o osadzie pochodzi z 1282 r. Jako wioska Słowińska była zamieszkana przez rybaków I żeglarzy. W 1309 roku przejęta została przez Krzyżaków a pod władaniem ich przekształciła się w miasto. Kolejno władzę nad miastem sprawowała Brandenburgia i od 1773 roku Prusy, następnie państwo niemieckie. W granicach Polski miasto znajduje się od 1945 roku. Jak widać jest Łeba ma ciekawą historię, która warto poznać na miejscu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.