Mikołajki

Najbardziej kojarzącym  miastem na Mazurach są Mikołajki położone między jeziorami Tałty i Mikołajskim, na trasie szlaku wodnego łączącego północne i południowe Mazury. W Mikołajkach właśnie znajduje się słynna „Wioska Żeglarska”
 Mikołajki noclegi to  turystyczne miasteczko w powiecie mrągowskim usytuowane nad Jeziorem Mikołajskim.  Mikołajki tanie noclegi to rozwinięta baza noclegowa
W pobliżu miasta Mikołajki położone jest Jezioro Łuknajno, które stanowi rezerwat biosfery UNESCO. . Niedaleko jest również do Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w którym odwiedzić można Puszczę Piską, świetną na spacery i wycieczki.
W Mikołajkach znaleźc można również kilka zabytków, w tym zbudowany w 1840 roku klasycystyczny kościół, neogotycki kościół z 1910 roku, cmentarz żydowski znajdujący się pod patronatem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, a także liczne domy oraz zabudowa miejska Mikołajek z XIX wieku. 
Mikołajki domki letniskowe i okolice oferują wszystkim przybywającym liczne atrakcje. Cudowne, malownicze widoki i czyste powietrze, do tego wspaniale zorganizowany wypoczynek na wodzie to wszystko. Liczne trasy piesze, rowerowe oraz umożliwiające uprawianie turystyki konnej. Mikołajki tanie noclegi zapewniają doskonały wypoczynek i relaks dla nawet najbardziej wymagającego turysty.
Mikołajki noclegi nad jeziorem śniardwy przyciągają do siebie przede wszystkim amatorów żeglarstwa i sportów wodnych.W obrębie kilku kilometrów od miasta znajduje się szereg miejsc unikalnych pod względem flory i fauny, . Mikołajki sąsiadują z terenami Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Powierzchnia Parku wynosi 55.000 ha,. Z tego lasy zajmują ponad 29.000 ha, a rzeki i jeziora ok. 17.000 ha. Mazurski Park Krajobrazowy położony na styku dwóch odmiennych form geomorfologicznych.
Mikołajki noclegi nad jeziorem śniardwy, Mikołajki tanie noclegi, Agroturystyka Mikołajki

Możliwość komentowania jest wyłączona.