Najmłodsze góry w Polsce

Beskidy noclegi rozciągają się w północno – wschodniej części Czech, wzdłuż granicy z Polską i Słowacją. Najwyższym pasmem górskim w regionie Beskidów jest Beskid Morawsko  – Śląski, który wznosi się najwyżej w swej środkowej części. Przez obszar Beskidów przepływają trzy ważne rzeki. Region polskiej części Beskidu znajduje się na pograniczu południowej Polski, w sąsiedztwie z północno-wschodnim regionem Republiki Czeskiej i północno-zachodnim regionem Słowacji. Beskidzki klimat jest bardzo zmienny. Przez częste opady dobrze jest pamiętać o płaszczu przeciwdeszczowym.

Beskidy to również genialne rozwiązanie dla miłośników sportów zimowych, gdyż właśnie w tym miejscu pokrywa śnieżna zalega od połowy listopada do kwietnia. Można więc zaszaleć na nartach czy skuterach śnieżnych. Zbocza beskidzkie są dość łagodne, więc świetnie się tu mogą czuć rodziny z małymi dziećmi. Wybrać się tu można zarówno wiosną, kiedy możemy udać się na szlak jak i zimą gdzie są świetnym miejscem np. do nauki jazdy na nartach.

Pasma Beskidzkie posiadają także piękną faunę i florę. Roślinność charakteryzuje piętrowy układ przez podobnie ułożony klimat od umiarkowanie ciepłego po umiarkowanie zimne w szczytowych partiach.


Możliwość komentowania jest wyłączona.