Najważniejsze obiekty Wetliny

Wetlina położona w powiecie leskim,  na granicy Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym.

Wetlina stanowi jedną z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych bieszczadzkich miejscowości. Wetlina noclegi domki zapraszają.

W Wetlinie istnieje wiele miejsc noclegowych przystosowanych do rokrocznie powiększającego się grona turystów. Przez krótki czas organizowany był tu, przeniesiony z Wołosatego. Wetlina to wyjątkowe miejsce dla osób, które poszukują spokoju i przepięknych widoków. Domki otoczone lasem i łąkami. Widok z okien na  całą panoramę Bieszczadów zapiera dech w piersiac. Położenie W

Do ważniejszych obiektów Wetlina noclegi należą:

  • zbudowany w latach 1979 – 1980 drewniany rzymskokatolicki kościół parafialny pw. Miłosierdzia Bożego, powstały na miejscu dawnej cerkwi, spalonej w 1946 roku podczas tzw. „akcji żniwnej”. Polscy żołnierze opuszczając ją podpalili siano, na którym spali wewnątrz. Pozostałości wysadzono w powietrze z inicjatywy Wojska Ochrony Pogranicza.
  • metalowy krzyż nagrobny stojący w miejscu dawnego cmentarza przy cerkwi;
  • klasztor (dom zakonny) opactwa ojców Bernardynów;
  • rosnący obok budynku dawnego Nadleśnictwa jesion wyniosły, będący obecnie najgrubszym okazem w Polsce. Jego wysokość to około 31 metrów, obwód wynosi 615 cm.

W okolicy Wetliny przygotowano wiele pieszych tras turystycznych, co dodatkowo stanowi zachętę dla wielbicieli wędrówek górskich. Szlaki te łączą się często z innymi, dzięki czemu spacery po górach są bardziej urozmaicone. Jeden z najbardziej popularnych to szlak żółty z Wetliny na Wielką Rawkę (1307m n.p.m.).


Możliwość komentowania jest wyłączona.