Orawa

Orawa noclegi jest krainą geograficzno-historyczną. Orawa noclegi nad jeziorem podzielona jest na dwie części przez Magurę Orawską i są to: Orawa Dolna, położona w całości na Słowacji, oraz Orawa Górna, której część należy do Polski.

Orawa domki leży w kotlinie Orawsko-nowotarskiej, gdzie występuje wyjątkowy zespół torfowisk wysokich, które mają nawet do 10 m grubości. Orawa noclegi na swoich terenach zawiera Bory Orawskie, dzikie i rzadko odwiedzane przez człowieka. Poza tym na terenach Orawa noclegi nad jeziorem utworzone rezerwaty leśne: „Bembeńskie”, chroniący rzadkie bory świerkowe na torfie i zabagnione drzewostany świerkowe, a także „Na Policy”, chroniący naturalne lasy świerkowe w piętrze regla górnego.

Orawa domki jest terenem, gdzie folklor i dawne zwyczaje nad są żywe i kultywowane. Do dziś w regionie Orawa noclegi zachowała się gwara, ludowe stroje, muzyka ludowa a także stare zwyczaje związane z obchodzeniem świąt kościelnych. Przez wieki Orawa noclegi nad jeziorem była silnie związana zarówno z historią Polski, jak i Węgier oraz Słowacji. Orawa domki może pochwalić się naturalną atrakcją jaką jest Babia Góra, nazywana Królową Beskidów.


Możliwość komentowania jest wyłączona.