Ostróda


Ostróda to miasto znane przede wszystkim z innowacji turystycznych i sportowo-rekreacyjnych.

Jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast leżących w północno-wschodniej Polsce. Ostróda nazywana jest także Perłą Mazur. Miasto pełni dla całego regionu trzy znaczące funkcje: bardzo atrakcyjny teren pod względem turystyczny i sportowo – rekreacyjny o znaczeniu strategicznym dla regionu; silny ośrodek społeczno – gospodarczy oraz największy w regionie węzeł komunikacyjny.

Ostróda leży w ważnym punkcie komunikacyjnym, który zapewnia przystanek i odpoczynek królom, cesarzom, zwykłym podróżnym i handlowcom. Biorąc pod uwagę historię miasta, Ostróda znajduje się przede wszystkim w strategicznym miejscu na mapie Europy.

Odzwierciedleniem tego faktu jest charakter powstałych tu budynków i konstrukcji. Przykładem jest średniowieczny Zamek oraz XIX i XX-wieczne zespoły koszarowe. Kanał łączący Ostródę z Morzem Bałtyckim uważany jest za cudem technologicznym oddającym wizjonerskie podejście ostródzian do transportu i handlu.

Uzupełnieniem cennych obiektów turystycznych są zabytki sakralne datowane od XIV do początku XIX wieku, kilkusetletnie nekropolie, pomniki symbolizujące ważne postaci historyczne i wydarzenia społeczno-polityczne. Uroku Ostródzie dodają XIX-wieczne, bogato zdobione kamienice, a obraz barwią pochodzące także z tego samego okresu urządzenia infrastruktury kolejowej.

Ostróda kwatery prywatne, Ostróda noclegi, Ostróda apartament

Możliwość komentowania jest wyłączona.