Susiec

Susiec to doskonała baza wypadowa nie tylko dla amatorów pieszych wędrówek, ale także dla wielbicieli rowerów.

Ciekawą atrakcją jest  Szlak Szumów czyli tzw. Szumy – niebieski szlak: Susiec – Rebizanty prowadzący przez rezerwat Nad Tanwią, szumy to niewysokie kaskady na rzece Tanwi, ciągnące się na długości około 1 km, to jedna z popularniejszych atrakcji w okolicy. Zimą zachęcamy natomiast do niezwykłej przygody na trasach staropolskich kuligów.

Miłośnikom plażowania proponujemy za to położony 9 km od Suśca Majdan Sopocki. Susiec to maleńka, zaciszna miejscowość w województwie lubelskim, która stanowi świetną bazę, dla osób chcących ruszyć na okoliczne szlaki turystyczne, prowadzące po unikalnych atrakcjach przyrodniczych i pięknej, zielonej okolicy. Dlatego też przy wjeździe do Suśca stanął pomnik Kargula i Pawlaka, który przypomina o tej wymownej polskiej komedii.

Położony wśród sosnowych lasów, przyciąga ładnymi piaszczystymi plażami z kąpieliskiem i swoim molo. Zalew jest bardzo popularnym łowiskiem wędkarskim. Ciekawostką jest, że właśnie w Suścu urodził się Sylwester Chęciński – reżyser słynnej trylogii: „Sami Swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”.


Możliwość komentowania jest wyłączona.