Susiec wspaniałe miejsce na wypoczynek

Turyści decydują się na Susiec noclegi, ponieważ jest to piękne miejsce, idealne na aktywny wypoczynek z dala od codziennych obowiązków oraz od dużych skupisk ludzkich. Dlatego też przy wjeździe do Suśca stanął pomnik Kargula i Pawlaka, który przypomina o tej wymownej polskiej komedii. Znajduje się tam zalew na rzece Sopot. Położony wśród sosnowych lasów, przyciąga ładnymi piaszczystymi plażami z kąpieliskiem i swoim molo. Zalew jest bardzo popularnym łowiskiem wędkarskim. Warto wybrać się na Szlak Szumów czyli tzw. Szumy – niebieski szlak: Susiec – Rebizanty prowadzący przez rezerwat Nad Tanwią, szumy to niewysokie kaskady na rzece Tanwi, ciągnące się na długości około 1 km, to jedna z popularniejszych atrakcji w okolicy. Pupularne wśród turystów są noclegi w agroturystyka

Susiec Położony wśród sosnowych lasów, przyciąga ładnymi piaszczystymi plażami z kąpieliskiem i swoim molo. Zalew jest bardzo popularnym łowiskiem wędkarskim. Ciekawostką jest, że właśnie w Suścu urodził się Sylwester Chęciński – reżyser słynnej trylogii: „Sami Swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”. Miłośnikom plażowania proponujemy za to położony 9 km od Suśca Majdan Sopocki. Zimą zachęcamy natomiast do niezwykłej przygody na trasach staropolskich kuligów. Wśród najciekawszych zabytków gminy znajdują się m. in.: kościół parafialny z XIX wieku w Suścu, zespół dawnej cerkwi unickiej z końca XVIII wieku (obecnie kościół rzymsko-katolicki) w Łosińcu, dawna cerkiew unicka z 1835 roku (obecnie kościół rzymsko-katolicki) w Majdanie Sopockim oraz drewniane młyny z XIX i XX wieku w Ciotuszy Nowej, Rybnicy i Suścu.

Susiec to maleńka, zaciszna miejscowość w województwie lubelskim, która stanowi świetną bazę, dla osób chcących ruszyć na okoliczne szlaki turystyczne, prowadzące po unikalnych atrakcjach przyrodniczych i pięknej, zielonej okolicy. Ponadto warto wybrać się nad  Wodospad Jeleń – malwoniczy wodospad na rzece o tej samej nazwie, ma około 1,5 m wysokości, niedaleko zobaczyć też można trzy inne  wodospady, już nieco mniejsze, dojście do wodospadu Jeleń prowadzi szlakami turystycznymi – niebieskim i żółtym. Uroki okolicy podziwiać można również podczas coraz popularniejszych spływów kajakowych na rzece Tanew. Susiec doskonałe miejsce do uprawiania turystyki rowerowej. Poza tym ciekawą rozrywką są spływy kajakowe.

noclegi Roztocze, Susiec noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.