Szczyrk doskonała baza wypadowa dla miłośników białego szaleństwa

Miasto jest doskonałą bazą wypadową dla miłośników białego szaleństwa, pełno tu wyciągów, krzesełkowych i orczykowych. Uroku dodaje jego położenie, ciągnie się on bowiem od urzędu miasta w Szczyrku brzegiem Żylicy, mijając amfiteatr Skalite oraz kompleks skoczni Skalite. Deptak jest idealnym miejscem dla spacerów oraz joggingu, nordic walking oraz do turystyki rowerowej.

W pobliżu Szczyrku znajduje się Wisła – rodzinne miasto Adama Małysza oraz skocznia narciarska nadana jego imieniem. Beskid (840 m n.p.m.) to doskonała baza wypadowa na okoliczne szlaki m.in. prowadzące na Biały Krzyż czy Przełęcz Karkoszczonkę. W Szczyrku powstała interesująca inicjatywa promująca zdrowy tryb życia, a jednocześnie pozwalająca zagospodarować niewykorzystane tereny. Stworzono tam warunki do całorocznego uprawiania sportów zimowych – narciarstwa biegowego, a w lecie – biegów i crossowej jazdy na rowerze; zbudowało ogólnodostępną 2 kilometrową trasę i tor crossowy. Piękne i urokliwe miasto o charakterze turystyczno-wypoczynkowym, w województwie śląskim, w powiecie bielskim. W zimie można tu uprawiać narciarstwo biegowe nawet przy niewielkiej ilości śniegu, co na trasach naturalnych jest ryzykowne.

Na chwilę obecną na turystów czekają gokarty, trampolina oraz różnego rodzaju knajpki i karczmy. Szczyrk jest jednym z kilku Centralnych Ośrodków Sportu, które służą między innymi olimpijczykom do przygotowania się przed najważniejszymi zawodami. Pełna nazwa grupy obiektów w Szczyrku to Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań OlimpijskichSzczyrk to przede wszystkim aktywny wypoczynek! Narciarstwo, turystyka piesza i rowerowa, sporty ekstremalne oraz nordic walking to jedne z wielu propozycji dla miłośników tego typu form odpoczynku. Znajdują się tu także liczne szlaki spacerowe, wiodące wśród zalesionych gór, malowniczo położone sanktuaria i zabytkowe kapliczki oraz relaksującą grotę solną.

Szczyrk noclegi przy stoku to niezaprzeczalnie raj dla miłośników zimowych sportów, szczególnie narciarzy. Miasto oferuje wiele atrakcyjnych opcji dla tych, którzy pragną spędzić czas na stokach narciarskich. Aktualnie dostępnych jest ponad 40 kilometrów tras zjazdowych, co czyni Szczyrk jednym z najważniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Co więcej, wszystkie trzy główne ośrodki narciarskie w Szczyrku oferują wspólny karnet, co ułatwia dostęp do różnorodnych stoków.

Beskid Sport Arena to kompleks narciarski, który wyposażony jest w nowoczesną 6-osobową kanapę, wyciągi orczykowe, tor saneczkowy oraz zaplecze sportowo-rozrywkowe dostępne przez cały rok. Otwarcie tych stoków nastąpiło w grudniu 2016 roku.

Ośrodek Narciarski COS Szczyrk posiada najdłuższe trasy narciarskie, a dojazd na nie zapewnia nowoczesna kolej linowa krzesełkowa. To doskonałe miejsce dla miłośników długich zjazdów na nartach.

Szczyrk Mountain Resort, otwarty w grudniu 2017 roku, jest największym i najnowocześniejszym ośrodkiem narciarskim w Polsce. Posiada wiele tras narciarskich i nowoczesną infrastrukturę, w tym 10-osobową kolej gondolową, trzy 6-osobowe kanapy, wypożyczalnię i serwis sprzętu, sklep, strefę apres ski oraz MAXILAND – strefę dla dzieci.

Dla najmłodszych i początkujących narciarzy dostępne są także mniejsze wyciągi w Szczyrku, takie jak Beskidek (700 m), Krasnal (4 km) oraz Biały Krzyż (10 km). To idealne miejsce na udane ferie w górach w otoczeniu przyrody i wspaniałych tras narciarskich.


Możliwość komentowania jest wyłączona.