Szlak rowerowy Szczawnica Centrum – Czerwony Klasztor – Sromowce Niżne – Schronisko „Trzy Korony”

Wyjazd ze Szczawnicy Centrum, spod kolejki na Palenicę. Można tutaj wypożyczyć rower. Wzdłuż Grajcarka ścieżką rowerową, która prowadzi do granicy państwa. Przejazd przez przejście graniczne i po pokonaniu ok. 250 metrów na rozwidleniu dróg skręt w prawo. Wjazd na Drogę Pienińską i racząc się pięknymi widokami przełomu Dunajca pokonanie całego etapu trasy, aż do Czerwonego Klasztoru. Następnie spod Czerwonego Klasztoru w kierunku granicy państwa. Następnie po prawej stronie należy minąć kładkę na rzece Dunajec. Po zjechaniu z kładki w prawo i już do końca (1,5 km) drogą asfaltową do schroniska. Można tutaj zjeść dobry obiad, zostawić rower, przejść się na Trzy Korony, zwiedzić Zamek w Czorsztynie lub Zamek i Zespół Zbiorników Wodnych w Niedzicy. Szczawnica noclegi zaprasza.

– długość trasy: 14 km

– GPS – Schronisko: 49’40 5027N; 20’41 1246E

– czas przejazdu: trasę można pokonać w czasie około 1.5-2 godzin, ale wszystko zależy od indywidualnego tempa i czasów postojów na zdjęcia, ponieważ widoki zapierają dech w piersiach;)

– trasa mieszana –  głównie odcinki asfaltowe, ścieżka rowerowa w Szczawnicy.Droga Pienińska to przede wszystkim odcinki z nawierzchni szutrowej.

– trasa spokojna.Na odcinku Czerwony Klasztor – kładka na Dunajcu – Sromowce Niżne  należy uważać na ruch samochodowy.

– chętni na wycieczkę rowerową, której celem jest Słowacja (i nie tylko ci, ale najlepiej wszyscy) powinni zaopatrzyć się w kaski rowerowe – obowiązkowo.
– w miejscowościach przygranicznych po stronie słowackiej możemy płacić w euro i w złotówkach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.