Turystyka rowerowa w Karkonoszach

góry

swietokrzyskie

krajobraz

turysta

wypoczynek

Karkonosze, Izery jak i całe Sudety to wręcz idealny miejsce na wyprawy rowerowe. Tak samo pod względem tras szosowych jak i mtb region ten nie ma sobie równych w kraju. Jest to spowodowane, zwłaszcza w przypadku tras szosowych, bardzo gęstą siatką dróg asfaltowych, w większości o dobrej nawierzchni, wielu wymagających podjazdach jak i ostrych zjazdach, gdzie można rozwinąć na prawdę imponujące prędkości. Dla mniej ambitnych amatorów kolarstwa znajdzie się również wiele innych, mniej wymagających tras. Dodatkowym atutem jest wiele przejść granicznych, czyli trasy możemy obierać dowolnie po polskiej i czeskiej stronie całych Sudetów zachodnich, przeplatać między sobą odcinki, tak aby w pełni wykorzystać to co oferuje pod tym względem region. Kolejnym atutem są nieodłącznie towarzyszące nam piękne widoki na wszystkich trasach.

Jeśli zaś chodzi o mtb, to w samym rejonie Szklarskiej Poręby jest przygotowanych około 280 km dobrze oznakowanych tras. Wiodą one również po czeskiej stronie, lecz jednak zdecydowana większość znajduje się po polskiej stronie granicy. Jeśli więc samemu rozplanuje się własne trasy, biegnące również po okolicach Karpacza, Świeradowa-Zdrój, Spindleruwego-Mlynu, Harahova czy Hejnic, wyjdzie iż do dyspozycji mamy dosłownie setki kilometrów tras mtb, o wszelkich stopniach trudności, ogranicza nas tylko własne inwencja, no i… kondycja:)

Trasy szosowe zostały przez nas podzielone na opisy poszczególnych odcinków, np. Szklarska-Poręba – Świeradów-Zdrój. Z własnego doświadczenia wiemy, że i tak zawsze każdy mniej lub bardziej zapalony amator i tak wytyczy sobie własną trasę lub coś zmieni w trasie już istniejących szlaków, więc uznaliśmy, że zamieszczając opisy poszczególnych odcinków, ułatwi to znacznie zaplanowanie wyprawy według własnego pomysłu. Karpacz pensjonaty zapraszają

W przypadku tras mtb, gdzie ilość możliwości, dróg leśnych, szlaków itp, jest tak ogromna, że ciężko wyróżnić konkretne odcinki, postanowiliśmy opisać odcinki z którymi mieliśmy do czynienia jak i zapraszamy do zapoznania się z opisami tras w „Rowerowej krainie” przygotowanymi przez miasto Szklarską-Porębę.


Możliwość komentowania jest wyłączona.