Ultra Maratonu Bieszczadzki

Trasa ultra Maratonu: Trochę bardziej górska niż w pierwszej edycji. Start z  centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Ustrzyk Górnych (ok. 1km), koło bazy ZHP do stokówki  biegnącej z gdzieś zza Przysłupa w stronę Majdanu (ok. 3km). Stokówką pobiegniemy do Majdanu i dalej lekko pnącą się pod górkę drogą aż do przełęczy nad Roztokami Górnymi (ok. 14km). Tutaj skręcamy w prawo na szlak graniczny w kierunku na Balnicę. Przed Balnicą zbiegamy z pasma granicznago w kierunku na Solinkę (ok. 27km) biegniemy ok. 3km bieszczadzkim szutrem w kierunku Żubraczego obiegając masyw Hyrlatej, na który za chwilę będziemy się wspinać. Nie dobiegając do Żubraczego skręcamy w prawo nieoznakowaną  dróżkę  (będzie oznakowana!) wspinającą się na Berdo (1041m npm). Z Berda biegniemy na Hyrlatą (1103m), Rosochę (1084m) i zbiegamy do Roztok Górnych  (ok. 40km). Z Roztok biegniemy jeszcze raz asfaltem na przełęcz nad Roztokami  (ok. 41km, 801m npm) i znowu wbiegamy na górski szlak, tym razem wspinając się na Okrąglik (1101m). Na Okrągliku żegnamy się z niebieskim szlakiem i skręcamy w lewo w kierunku Cisnej. Kawałek zbiegamy po czym podbiegamy na Jasło (1153m npm), na Szczawnik (1098m) i na Małe Jasło (1097m). z którego zbiegamy czerwonym szlakiem do Cisnej, obok stadionu Orlika, meta przy wjeździe na teren . W sumie powinno wyjść ok. 53km i 3000 metrów przewyższenia (1500m w górę i tyleż samo w dół). Trasa będzie oznakowana, będą oznaczone kilometry. Punkty odżywcze:

  1. Roztoki (12km),
  2. W Solince (26km),
  3. Roztoki II (39km)

Dodatkowo na trasie będą punkty kontrolne: pod Hyrlatą od strony Żubraczego (30km) oraz na Przełęczy nad Roztokami (dwa razy, 14km i 41km). Na punktach kontrolnych będzie woda. Bóbrka noclegi zaprasza.

Trasa Ćwierćultramaratonu Bieszczadzkiego zaczyna w centrum Cisnej. Ze stadionu Orlika wybiegniemy przez centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Ustrzyk Górnych (ok. 1km), koło bazy ZHP do stokówki  biegnącej w stronę Przysłupa. Stokówką pobiegniemy do wysokości Małego Jasła. Potem podbieg na Małe Jasło (1097m). z którego zbiegamy czerwonym szlakiem do Cisnej, za stadion Orlika, do mety na terenie Pola Namiotowego Tramp. W sumie powinno wyjść ok. 14km i 1260 metrów przewyższenia (630m w górę i tyleż samo w dół). Trasa będzie oznakowana, będą oznaczone kilometry. Punkty kontrolne na siódmym (początek podbiegu) i dziewiątym kilometrze (Małe Jasło).

Z przyczyn organizacyjnych prosimy kibiców o stosowanie się do wskazań obsługi biegu  w czasie dojazdu na punkty kontrolne i o parkowanie wyłącznie w wyznaczonych miejscach. Na same punkty będą mogły tylko samochody obsługi. Prosimy zarówno sympatyków Maratonu jak i poszczególnych drużyn o parkowanie poza oznakowaną strefą kontrolną i przychodzenie na punkty kontrolne pieszo. Pomaganie zawodnikom poza strefą punktów kontrolnych grozi ich dyskwalifikacją.


Możliwość komentowania jest wyłączona.