Urlop w Białce Tatrzańskiej

Białki Tatrzańskiej sprawia, iż jest ona idealną bazą na rozpoczęcie wycieczek . W jej najbliższej okolicy znaleźć można różne ciekawe i wyjątkowe miejscaoraz zapierające dech w piersiach, cudowne górskie  widoki. Białka Tatrzańska kojarzona jest również kompleksem basenów termalnych z mineralnąwodą termalną mającą do 38 stopni. To ciekawe uczucie obserwować padający dookoła śnieg, a ty w tym czasie jesteś zanurzony po szyję w cieplutkiej, parującej na mrozie wodzie.  Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska to chyba jedyny stok w okolicy, który czynny jest cały rok.  Jeśli chcesz dobrze poznać Białkę, nie zwlekaj przyjedź już dziś a na pewno nie pożałujesz, znajduje się tu noclegi w Białce to doskonała baza noclegowa.

Będąc na terenie Białki Tatrzańskiej, warto spróbować smaków podhalańskiej kuchni. Udając się do jakiejkolwiek knajpki na terenie Białka Tatrzańska pensjonaty, w proponowanym menu, znajdziemy niewątpliwie takie potrawy jak na przykład kwaśnica, moskol, pstrąg, placek po zbójnicku czy też szaszłyk barani. Nie można również wyjechać z Podhala bez skosztowania, samodzielnie przyrządzanych przez tamtejszych mieszkańców, oscypków. Tak jak w przypadku innych kuchni regionalnych, na sztukę kulinarną Podhala nieodzowny wpływ miało ukształtowanie terenu oraz inne warunki geograficzne, dzięki którym można było prowadzić konkretne uprawy. Mimo, iż w kuchni tej nigdy nie bazowano na ogromie różnorodnych składników, nie przeszkodziło to góralom w utworzeniu naprawdę urozmaiconego jadłospisu. Gastronomicznych punktów w Białce Tatrzańskiej oraz w jej okolicach jest oczywiście wiele.

W Białce Tatrzańskiej swój początek ma wiele szlaków turystycznych w Tatry. Znajduje się tutaj kilka, doskonale wyposażonych tras dla narciarzy.

Urozmaicony krajobraz i niezapomniane widoki na Tatry zachęcają do wyruszenia na niezliczone szlaki . Latem dodatkową atrakcją staje się rzeka Białka.


Możliwość komentowania jest wyłączona.