Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to wieś letniskowa w Polsce, która położona jest w woj. Zachodniopomorskim nad Morzem Bałtyckim. Ustronie Morskie noclegi to jedna z miejscowości wypoczynkowych polskiego wybrzeża, gdzie znajduje się wiele miejsc noclegowych w pensjonatach, domach prywatnych czy kempingach.

Zabytki i atrakcje:
Skansen Chleba można tu skosztować staropolskiego jadła oraz jest możliwość samodzielnie upiec chleb w piecu opalanym drewnem. Poza tradycyjnym wypiekiem pieczywa oferujemy również ciekawe prelekcje dotyczące historii młynarstwa i piekarnictwa.
– Western Park to idealne miejsce dla osób, którzy lubią świat szeryfów, rowelwerowców i poszukiwaczy złota. Tutaj przez chwile poczujesz się jak na prawdziwych Dzikim Zachodzie. Na miejscu usłyszycie krótkie historie o plemionach Indian, zwiedzicie tipi oraz wiele innych ciekawych atrakcji.
– Dąb Bolesław to pomnikowy dąb, którego wiek wynosi ok.400 lat, mimo iż niektóre zródła podają wartość nawet 800 lat i tak też został odnotowany przez Dyrekcję Lasów Państwowych : „Najstarszy dąb szypułkowy Bolesław rosnący pod Kołobrzegiem przekroczył zaledwie 800 lat.” Obwód mierzony na wysokości 1,3m od ziemi wynosi 700 cm, a wysokość 32m, a średnica korony miała 20m.
Sky – Park wieża widokowa to najwyższa wieża widokowa w kraju. Zapierająca dech w piersiach widoki z wieży widokowej oraz ścieżki edukacyjne, plac zabaw dla dzieci i wiele innych świetnych atrakcji.
Ustronie Morskie jest świetnie przygotowana dla turystów aktywnych gdyż mamy szereg tras i ścieżek pieszo-rowerowych, dzięki którym możemy dotrzeć do pięknych zakątków.


Możliwość komentowania jest wyłączona.