Ustrzyki Dolne

W mieście organizowane są liczne cyklicznie imprezy kulturalne, sportowe i turystyczne, z których najważniejszymi są : Święto Chleba i Karpacki Jarmark Turystyczny, Międzynarodowy Narciarski Bieg Lotników, Dni Ustrzyk Dolnych, Festyn Ludowy „Koszykalia”, Międzynarodowa Akcja „Czyste Góry” oraz wiele innych imprez o lokalnym i regionalnym znaczeniu. Na terenie miasta znajduje się kompleks basenowo-rekreacyjny z krytą pływalnią.W promieniu kilku kilometrów od centrum miasta znajdują się:

  • Stacja Narciarska Gromadzyń. Pierwszy wyciąg linowy (tzw. wyrwirączka) powstał tu w 1962 roku, około 1963–1964 zbudowano tu pierwszy wyciąg orczykowy
  • Stacja Narciarska Laworta
  • trasy biegowe na górze Żuków posiadające homologację FIS o łącznej długości ok. 10 km
  • wyciągi orczykowe na Małym Królu: o długości 450 m („Olimp”) oraz o długości 200 m
  • . W 1963 powstała tu niewielka (30 m) skocznia narciarska, a w l. 70. kolejna o K-80, która po zmontowaniu przy użyciu śmigłowca nie została jednak wykorzystana, w związku z czym po kilku latach ją rozebrano. Ponadto w l. 70. wytyczono na Gromadzyniu narciarskie trasy biegowe i biathlonowe, a na szczycie góry powstała strzelnica na 20 stanowisk, zlikwidowana później ze względów bezpieczeństwa.
  • Szlaki turystyczne

– niebieski ze stacji PKP, przez szczyty Kiń i Orlik do Jasienia,

– czerwony z Rynku, przez szczyt Małego Króla, źródła Strwiąża, Kamienną Lawortę do Rynku,

– żółty ze stacji PKP, przez szczyt Gromadzyń, sanktuarium w Jasieniu do stacji PKP,

– zielony ze szczytu Małego Króla na szczyt Kamiennej Laworty,

– czarny z Rynku na cmentarz żydowski.


Możliwość komentowania jest wyłączona.