Wypocznij w Białym Dunajcu

Biały Dunajec wille leży na Pogórzu Spisko-Gubałowskim. Przynależy do regionu Podhala od południa ograniczonego masywem Tatr, od północy pasmem Gorców i przełęczą Obidową. Malownicze i piękne ukształtowanie terenu, korzystne nachylenie stoków i wzniesień, długi okres zalegania pokrywy śnieżnej, wspaniałe widoki na Tatry, Gorce, Beskidy oraz kotlinę Orawsko-Nowotarską, powodują iż jest to niezwykle atrakcyjne miejsce turystyczno-wypoczynkowe zarówno latem jak i zimą.

W Białym Dunajcu jest wiele różnych możliwości spędzenia wolnego czas. Miejsce to bardzo dobrze znane jest wielu pasjonatom wędkarstwa jest rzeka  Biały Dunajec s. Występujące tu bogactwo gatunków ryb  to prawdziwy raj dla entuzjastów takiej formy wypoczynku. Noclegi Biały Dunajec jest bardzo popularną wsią letniskową, noclegi tutaj to prawdziwy balsam dla ciała i duszy. To jednak także bardzo atrakcyjne miejsce w okresie zimowym. z roku na rok można zaobserwować wileu przyjeżdżających turystów na pobliskie stoki, ciesząc się prawdziwym białym szaleństwem.

Na terenie gminy Biały Dunajec zamontowano liczne, długie i świetnie utrzymane wyciągi narciarskie. Mieszkańcy gminy Biały Dunajec słyną między innymi z kultywowania i pielęgnowania własnych tradycji kulturowych, takie jak zwyczaje i obrzędy, muzyka, taniec, strój.


Możliwość komentowania jest wyłączona.