Zakończyły się IV Darłowskie Spotkania Literackie

Przez trzy dni od 31 lipca do 2 sierpnia trwały w Darłówku IV Darłowskie Spotkania Literackie. Tegoroczne spotkania przebiegały pod hasłem „Smaki Życia”. Darłowo noclegi zaprasza.

W sobotę 2 sierpnia zakończyły się IV Darłowskie Spotkania Literackie. Czytelnicy spotykali się z: Markiem Krajewskim – autorem licznych powieści kryminalnych, z dziennikarzem Cezarym Łazarewiczem autorem książki „Sześć pięter luksusu”, Zygmuntem Miłoszewskim – prozaikiem, dziennikarzem i autorem scenariuszy, żoną premiera – Małgorzatą Tusk w rozmowie o jej niezwykle osobistej książce „Między nami”, Magdaleną Kordel blogerką i autorką kilku bestsellerowych powieści jak np. ”Uroczysko” i „Sezon na cuda” oraz Julitą Bator, która dzieliła się z czytelnikami swoją zdrową kuchnią. Trzeciego dnia w hotelu „Apollo” miało miejsce spotkanie z  Anną Ficner- Ogonowską autorką poczytnej trylogii o miłości Hani i Mikołaja („Alibi na szczęście”, „Krok do szczęścia”, „Zgoda na szczęście”). Niezwykłą książkę kucharską pt. „Kuchnia Filmowa” napisała Paulina Wnuk na podstawie swojego bloga zatytułowanego „From movic to the kitchen”, który otrzymał nagrodę Blog Roku 2012. Na spotkaniu z czytelnikami autorka dzieliła się legendarnymi przepisami kuchni filmowej i opowiadała o kulisach ich powstawania.  Darłowskie Spotkania Literackie to nie tylko spotkania z autorami i znanymi blogerami – to także kino z ciekawymi filmami. Na zakończenie DSL w sobotę  2 sierpnia  wyświetlono film pt. „Smażone zielone pomidory”  w reż. Jon Anet..

Organizatorem Darłowskich Spotkań Literackich był Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda przy współpracy z wydawnictwem „Znak”.


Możliwość komentowania jest wyłączona.