Zakopane

Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce: jego część miejska rozciąga się od 750 do 1000 m npm. Zakopane noclegi jest miastem a zarazem i gminą województwa małopolskiego a także siedzibą powiatu tatrzańskiego, w skład którego oprócz miasta Zakopanego wchodzą gminy wiejskie takie jak: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Poronin.

Noclegi Zakopane otoczone od północy pasmem Gubałówki, a z południowej strony spogląda na osadę majestatyczny Giewont. Dawniej na terenie dzisiejszego Zakopanego wypasano owce i w tym celi tworzono tymczasowe osady pasterskie. Zakopane pensjonaty, pokoje gościnne, kwatery, wille, tanie noclegi, hotele jest drugim co do wielkości miastem Podhala tuż po Nowym Targu . Dwa główne deptaki w Zakopane noclegi w centrum to Krupówki i Krzeptówki. Mają one swój urok- małe restauracyjki, przytulne galerie i sklepy z pamiątkami. Oczywiście będąc w mieście Zakopane trzeba koniecznie zobaczyć Wielką Skocznię na Krokwi. Będąc w miejscowości Zakopane poleca każdy także Morskie Oko .Zakopane pensjonaty nazywane jest zimową stolicą Polski. W Zakopanem ma początek wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych wiodących w różne partie Tatr . Kolejką linowo-torową wjedziemy na Gubałówkę, natomiast kolejką linową na Kasprowy Wierch .

Oprócz znanych Krupówek, gdzie podczas pobytu w Zakopanem noclegi blisko Krupówek  obecność jest niemal obowiązkowa. Przy tej słynnej ulicy możemy zwiedzić neogotycki Kościół św. Rodziny, Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chaubińskiego. Na Krupówkach ma swoją siedzibę Miejska Galeria Sztuki, w której obejrzymy prace Władysława Hasiora, Ryszarda Otręby, Stanisława Kuskowskiego.Przy ul. Kościeliskiej – najstarszej w Zakopanem znajdziemy kościół Matki Bożej Częstochowskiej, zwany przez mieszkańców starym Kościołem, wykonany z drewna modrzewiowego w stylu podhalańskim . Z kościoła wejdziemy na cmentarz na Pęksowym Brzysku . Sanktuarium Matki bożej Fatimskiej na Krzeptówkach również polecamy odwiedzić w Zakopane tanie noclegi

W celu relaksu Zakopane noclegi, pokoje, kwatery, wille, pensjonat, domki, tanie nocleg  zaprasza do Aquaparku . Miasto bogate jest w sanatoria i domy wypoczynkowe, dużą bazę noclegową. Główną atrakcją turystyczną są Tatry.

Zapraszamy Zakopane

Zakopane pokoje, Zakopane tanie pensjonaty, Zakopane apartamenty, Zakopane tanie noclegi z wyżywieniem, Noclegi Zakopane w centrum

Możliwość komentowania jest wyłączona.